splywy pontonowe bardo warto wiedziec

Co warto wiedzieć przed spływem?

 

W przystani Bardo wszyscy uczestnicy otrzymują kamizelki i pagaje. To tutaj czeka transport, który przywozi wszystkich na miejsce, gdzie rozpoczyna się spływ. Tam również przeprowadzamy krótkie szkolenie, aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo zabawy. Chcemy również, abyś lepiej poznał miejsce, w którym się znajdujesz, dlatego krótko opowiemy o Sudetach i Kotlinie Kłodzkiej. Teraz nie pozostaje już nic innego, jak ruszać w drogę, gdzie czeka na Ciebie mnóstwo niespodzianek.
 
 

Warto wiedzieć

  • Wysokie skały, kolorowe łąki i zielone lasy skąpane w słońcu zapierają dech w piersiach.
  • Leśni przyjaciele, którzy patrzą na uczestników spływu z daleka, ale kilka zdjęć pozwolą sobie zrobić. Ciekawe czy dostrzerzesz Olbrzymią Ważkę „Blue-Dragon-Fly”?
  • W połowie trasy musisz opuścić ponton…  ale spokojnie, tylko na chwilę! Znajduje się tu tama, gdzie należy wyjść na brzeg, aby przenieść ponton. To również doskonała okazja, aby odpocząć i zadzwonić na Przystań Bardo i zamówić sobie na obiad lub kolację świeżą rybkę, klasyczną kiełbaskę z rożna z frytkami, szaszłyk, karczek czy inne smakołyki z naszej oferty. Dla pełnoletnich i spragnionych proponujemy zimne piwo w dobrej cenie, a dla młodszych gazowane napoje i soki.
  • Most gotycki z innej perspektywy! Trasa prowadzi również pod mostem gotyckim, co jest dodatkową, malowniczą atrakcją. Nie sposób również nie zauważyć białego krzyża, stojącego na górnej krawędzi urwiska.
  • Po około 3,5 godzinach spływu czas napełnić zgłodniałe brzuszki w przystani Bardo!

 
 

splywy pontonowe bardo lawica

 
 

Tego nie zapomnij

Niezależnie od tego, czy planujesz spływ pontonem w gronie samych dorosłych osób czy też z dziećmi, trzeba pamiętać o zabraniu ze sobą kilku rzeczy, które mogą okazać się niezbędne.

Na wyposażeniu powinny znaleźć się buty, których nie będzie Ci szkoda zamoczyć. Raczej nie polecamy wsiadania do pontonu boso, ponieważ dno rzeki jest dość kamieniste i raczej nie sprzyja chodzeniu po nim bez obuwia. Dobrze jest mieć ze sobą ubrania na zmianę, ponieważ nigdy nie wiadomo, co nas spotka po drodze. Oczywiście spływ jest bezpieczny, ale szczególnie w upalne dni chłodna woda kusi, aby się nawzajem pochlapać 🙂

Oprócz butów i ubrań na zmianę, może być przydatna woda lub inne napoje – im cieplej, tym zaopatrzenie powinno być większe! A ponadto, coś na ząb, bo wiosłowanie potrafi porządnie dać dobrze w kość.

 
 

splywy pontonowe bardo pamietaj