splywy pontonowe bardo best najlepsze

Nysa Kłodzka z innej perspektywy

Istnieją takie miejsca w Polsce, które wciąż są nieodkryte przez wielu mieszkańców naszego kraju. Na południowo-zachodnich terenach Polski, w województwie dolnośląskim oraz opolskim znajduje się zielona kraina, która dla wielu jest – niestety – jedynie kolejną plamą na mapie. Może warto przyjechać, zobaczyć i odkryć to, czym zachwycają się Ci, którzy zdecydowali się na podróż do „nieoswojonych” terenów naszej ojczyzny. To tutaj płynie Nysa Kłodzka.

Nysa Kłodzka – Malownicza rzeka na krańcu Polski

Nysa Kłodzka ma swoje źródło w Masywie Śnieżnika, początkowo płynie naturalnym kanałem odpływowym, Rowem Górnej Nysy, a następnie Kotliną Kłodzką i stąd zmierza w kierunku miejscowości Bardo. To miejsce uważane jest za jedno z bardziej malowniczych, gdyż tutaj tworzy się Przełom Nysy Kłodzkiej, dla wielu stanowiący symbol wspaniałych Sudetów. Płynie przez Góry Bardzkie, po czym skręca na wschód i w Nysie wpływa na Nizinę Śląską. Jej górny bieg jest wyjątkowy, gdyż to tutaj tworzy się malowniczy wodospad. Z kolei w jej dolnym biegu wybudowano kanał przerzutowy, który prowadzi wodę z Nysy do Oławy.

splywy pontonowe bardo blisko natury

Nysa Kłodzka przepływa przez kilka bardzo atrakcyjnych miast, w tym Kłodzko, gdzie można podziwiać na rzece wodospad, natomiast decydując się na zwiedzanie miasta, nie sposób nie zachwycić się bogatą i bardzo różnorodną architekturą. Innym miastem jest Bystrzyca, położona u ujścia rzeki Bystrzycy do Nysy Kłodzkiej w Obniżeniu Bystrzycy Kłodzkiej, które stanowi oś Rowu Górnej Nysy, pomiędzy Górami Bystrzyckimi, a Wysoczyzną Idzikowską.

Młynów-Opolnica-Bardo – poznaj Nysę Kłodzką bliżej

Wyjątkowy odcinek pod względem bogatej roślinności i wspaniałych widoków musiał zostać wykorzystany w sposób szczególny. Spływy pontonowe to nie tylko adrenalina i dobra zabawa, ale też bliższe spotkanie z naturą. Zaczynając od miasteczka Młynów, w okolicy miasteczka Ławica przez Opolnicę, gdzie znajduje się tama Opolnica, aż do przystani Bardo, czyli kilkanaście kilometrów spływu po Nysie Kłodzkiej, rzece pełnej tajemnic, przez wiele osób jeszcze nieodkrytej.

Spływy pontonowe na trasie Młynów-Opolnica-Bardo to jedyna taka atrakcja w tym regionie. Jedynie z nami masz okazję korzystać z pełnego spływu, podziwiając bardeckie mosty i widoki na skalny obryw. Organizujemy spływy pontonowe Bardo, chcąc pokazać bogactwo tego regionu i jednocześnie zagwarantować fantastyczną rozrywkę młodszym oraz starszym uczestnikom. Mamy również niespodziankę – przygotowaliśmy nową przystań! Zobacz cennik i wyrusz z nami w niezapomnianą przygodę po Nysie Kłodzkiej.